renovat.ro

» » » »


ADAUGA O INTREBARE

Ce marca de lavabila antimucegai sa aleg?

Vreau sa renovez apartamentul pentru ca am tot avut probleme cu mucegaiul. Este umiditate mare in casa, si desi am dezumidificatoare peste tot, nu am rezolvat problema. Ce lavabila imi recomandati?

Intrebare trimisa de un cititor din - Bucuresti , Bucuresti
vezi si firme constructii Bucuresti



Raspunsuri si comentarii
Madalina Rusu a scris:

Puteti opta intre marcile �Emex� sau �Policolor-Spor�. Ambele au caracteristicile adecvate specifice interiorului, sunt acrilice, sunt antimucegai. Pentru efectul scontat va sfatuiesc sa eliminate sporii de mucegai din casa prin mai multe �sedinte� cu solutii antimucegai din comert (eventual recipiente tip spray). Exista si amorsa antimucegai pe care sa o aplicati pe suprafata peretilor inainte de zugravirea acestora. Incercati sa aerisiti mai des incaperile, indiferent de anotimp, exceptie facand zilele cu ceata densa si cu ploi abundente, perioada in care umiditatea atmosferica se propaga si in incaperi prin feresterele deschise.

Silvia a scris:

Va recomand vopseaua lavabila premium Aeria Gold all inclusive. Este o vopsea cu permeabilitate la vapori si lasa peretele sa respire, ceea ce impiedica formarea mucegaiului. Am vazut ca au acum o promotie in Dedeman

Nicolae a scris:

Aeria Gold all-inclusive am folosit-o in baie unde am avut ceva probleme cu mucegaiul din cauza umiditatii mai mari.

Cere preturi comunitatii, cere sfaturi si informatii tehnice comunitatii renovat.ro
Linkuri sponsorizate

Posteaza!

*Nume:
E-mail: Notifica-ma la comentarii pe aceasta pagina
Nu arata e-mailul meu
*Text:
Confirm ca am peste 16 ani si doresc sa postez

Taguri: lavabila , amenajare apartament 2 camere ,

Taguri:    vopsea lavabila,    zugraveli,

ADAUGA O INTREBARE

Dezvoltarea web si seo de fluxsoft.ro